Modern Yaşamın Dezavantajları: Hareketsizlik ve Fazla Kilo

Güncelleme tarihi: 27 Nis 2018

Modern yaşam bize bir çok imkan ve konfor sunmaktadır. İstediğimiz her şeye çok kolay ve hızlı ulaşabiliyoruz. Yorucu hayatımızda yemek yemek için ayırdığımız süreler kısıtlı olduğu için fast food’a yönelip, sonrasında bunu istemesek de ve bundan zarar görsek de alışkanlık haline getirebiliyoruz. Günlük sıkıntılarımızı ve streslerimizi yenmek için de arada ufak atıştırmalıklara, gofretlere, krakerlere yöneliyoruz.

İlk toplumlar yemek elde etmek için yürümek, koşmak ve avlanmak zorundayken biz şu anda bilgisayarımızdan ya da telefonumuzda sipariş vererek yemeğimizi ayağımıza getiriyoruz. Bunun hiç bir efor sarf etmiyoruz ve tüm kalorileri ve yağları vücudumuzda biriktiriyoruz.


Bunların sonucunda hem istemediğimiz bir fiziğe hem de sağlıksız bir vücuda sahip oluyoruz. Karaciğer yağlanması, şeker, damar tıkanıklığı, kalp rahatsızlıkları, eklem problemleri gibi hastalıklar aşırı kilolu insanlarda en büyük tehditlerin başında gelmektedir.

Bu kötü durumlardan kurtulmanın ilk aşaması önce karar vermek sonrasında sabırlı ve istikrarlı olmaktır. Haftada en az iki gün yüksek yoğunluklu bir egzersiz yapmak ve uygun günlerde de (mümkünse her gün) en az bir saat yürüyüş yapmak ve bir uzman kontrolünde beslenme alışkanlıklarımız değiştirmek diğer aşamalardır. İlk başta kulağa zor gelmekle beraber bir müddet bu kurallara uyduktan ve çok hızlı bir şekilde dönüşlerini almaya başladığınız zaman, bu sizin artık hayat tarzınız olacaktır.

Nereden ve nasıl başlayacağınızı bilemiyorsanız IronFitBox ailesi ile tanışın ve ücretsiz danışmanlık ve ücretsiz deneme derslerinden faydalanın.


Unutmayın hayat tercihlerimizden ibarettir...

33 görüntüleme0 yorum